791 420 180 biuro@ozonclinic.pl

 

Ozonowanie krwi  dla  osób aktywnych– jakie daje korzyści?

Sportowcy oraz osoby zajmujące się zwiększaniem wydolności organizmu poszukują coraz bardziej doskonałych metod żeby ekstremalnie wykorzystać siłę drzemiącą w ludzkich ciałach, ale także żeby optymalnie szybko zregenerować zmęczone wysiłkiem organizmy. Ozonoterapia jest właśnie taką metodą , w której wykorzystuje się właściwości ozonu – trzyatomowej cząsteczki tlenu O3.

Ozon wytwarzany jest przez specjalistyczne urządzenie ATO-3 z czystego tlenu medycznego w wyniku cichego wyładowania elektrycznego. Podaje się go jako mieszaninę ozonu i tlenu o precyzyjnym stężeniu i dawkowaniu.

Ozonowanie krwi to metoda z niesamowitym efektem już tego samego dnia. Przy zastosowaniu kuracji seryjnej daje  niezwykłą poprawę kondycji fizycznej bez żadnych skutków ubocznych. Ozonowanie  daje podobne rezultaty co zażycie EPO – hormonu stymulującego produkcję erytrocytów – w jej wyniku wzrasta liczba czerwonych krwinek, które odpowiedzialne są za transport tlenu do wszystkich komórek organizmu, w tym oczywiście do mięśni. A im lepiej dotlenione są mięśnie, tym dłużej i wydajniej mogą pracować.

Wskutek ozonoterapii zwiększa się swój pułap tlenowy, czyli maksymalny pobór tlenu w czasie wysiłku. Wszystkie właściwości ozonu medycznego przekładają się na ogólną poprawę wydolności . Dzięki temu może on ćwiczyć dłużej, ciężej, mniej się męczyć, a co za tym idzie – osiągać lepsze wyniki sportowe. Pozytywny wpływ ozonu na cyrkulacje krwi w organizmie ma niebagatelne znaczenie w procesach jego rewitalizacji/odnowy – jej znacznego przyspieszania zarówno po mniejszym i większym wysiłku fizycznym.

Ozon podawany natomiast w niższym stężeniu mobilizuje funkcje obronne organizmu, aktywuje układ odpornościowy – co ma znaczenie przy leczeniu kontuzji i likwidacji stanów zapalnych oraz w działaniu prewencyjnym przed takimi stanami. Ponadto ozonoterapia wyraźnie odmładza. Osoby stosujące ozonoterapię wykazują też większe zdolności uczenia się i zapamiętywania poprzez zwiększenie dotlenienia mózgu – co ma również niebagatelne znaczenie w sporcie.

➡️Zalety ozonoterapii:
– duża efektywność
– szybka reakcja
– brak zaobserwowanych skutków ubocznych
– bardziej ekonomiczna metoda w porównaniu ze wspomaganiem
jakimikolwiek suplementami, medykamentami doustnie

Przeciwwskazania do zastosowania ozonoterapii:
– ciąża
– duża nadczynność tarczycy
– duże skoki nadciśnienia
– mocne zatrucie alkoholem
– niedawno przebyty zawał mięśnia sercowego

 

Zdjęcie użytkownika OzonClinic.