NIETOLERANCJA POKARMOWA

Nietolerancja pokarmowa to ukryte reakcje organizmu. Cierpi na nie ponad 45% populacji. Wywołują niewłaściwą odpowiedź organizmu na niektóre pokarmy, co jest przyczyną wielu dolegliwości zdrowotnych.

Oznacza to, że od tego co jesz, zależy twoje zdrowie. Istnieją produkty spożywcze, które są dla ciebie szkodliwe i mogą działać jak trucizna, podczas gdy dla drugiej osoby mogą nie szkodzić.

Objawami nietolerancji pokarmowej są m.in.: ostre bóle głowy, zespół nadwrażliwych jelit, migreny, problemy skórne czy niedomagania układu oddechowego.

Mogą się one pojawić dopiero kilka godzin albo nawet kilka dni później od zjedzenie szkodliwego dla twojego organizmu pokarmu, dlatego nietolerancja pokarmowa uznawana jest za utajoną podstawę wielu schorzeń.

Nierozpoznana nietolerancja pokarmowa może prowadzić do groźnych chorób cywilizacyjnych XXI wieku takich jak m.in. nadwaga, nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne: choroby tarczycy (choroba Hashimoto), reumatoidalne zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane, łuszczyca. Jest też częstą przyczyną niewłaściwych diagnoz lekarskich – w efekcie leczy się objawy zamiast przyczynę dolegliwości.

CZY NIETOLERANCJA POKARMOWA JEST TYM SAMYM CO ALERGIA POKARMOWA?

Alergia pokarmowa to przypadłość, na którą cierpi tylko 2,5% populacji, podczas gdy nietolerancja pokarmowa dotyka ponad 45% ludzkości.

Alergia pokarmowa IgE - zależna polega na ostrej i natychmiastowej reakcji (maksymalnie do 2 godzin po kontakcie z alergenem) układu odpornościowego na zjedzony pokarm.

Jej objawami mogą być kłopoty z oddychaniem, wysypka, katar, kichanie, podrażnienie skóry, opuchlizna, zmęczenie, biegunka, wymioty, obrzęk i wstrząs anafilaktyczny, który może okazać się śmiertelny.

Dlatego mówimy np. o alergii na orzeszki ziemne, skorupiaki, białko krowie. Objawy występują zazwyczaj w przeciągu kilku minut od spożycia czy wejścia w kontakt z alergenem.

W przypadku nietolerancji pokarmowej IgG - zależnej objawy są złożone i mogą pojawiać się dopiero po kilku dniach i trwać wiele tygodni.

Nietolerancja pokarmowa pociąga za sobą reakcje wielonarządowe w organizmie. Objawy mogą być złożone, od migreny do wzdęć, biegunki, letargu i ogólnego złego samopoczucia. Nierozpoznana nietolerancja pokarmowa prowadzi do rozwoju stanów zapalnych w organizmie i w efekcie do groźnych chorób cywilizacyjnych oraz bywa częstym powodem nieskutecznego leczenia prawdziwej przyczyny dolegliwości – jaką jest nietolerancja pokarmowa.

To co dla jednego jest zdrowe, dla drugiego może okazać się trucizną, dlatego test jest indywidualnym badaniem uwzględniającym Twój metabolizm i reakcje twojego organizmu.

Objawem nietolerancji pokarmowej jest podwyższone występowanie przeciwciał IgG w organizmie, które pojawiają się w kontakcie z produktem nietolerowanym przez organizm, tworzą stany zapalne, wywołują szkodliwe długofalowe reakcje, będące ogniskiem zapalnym dla wielu chorób. Spożywanie pokarmów wywołujących nietolerancję pokarmową powoduje nasilenie różnych dolegliwości zdrowotnych, takich jak m.in.:


Jak sprawdzić, czy dolega nam nietolerancja pokarmowa?

Najłatwiejszym sposobem, aby się o tym przekonać, jest wykonanie testu na nietolerancję pokarmową w celu zidentyfikowania pokarmów powodujących przyczynę dolegliwości. Skuteczne i wiarygodne przeprowadzenie badania zapewnią nam kompleksowe testy na nietolerancję pokarmową FoodDetective™, FoodTest i FoodPrint®, które rekomenduje wielu lekarzy i dietetyków.

Badane antygeny pokarmowe

Test Food Detective bada 59 pokarmów podzielonych na 46 grup.

Food Test 40 bada 40 pokarmów podzielonych w 21 grup

Food Test 110 bada 109* pokarmów podzielonych w 93 grupy.

Food Print 160+ Wegetariański bada 166* pokarmów, każdy oddzielnie.

Food Print 220+ pokarmy, każdy oddzielnie.

Food Detective™ został opracowany przez firmę Cambridge Nutritional Sciences (CNS) Ltd. z Wielkiej Brytanii, będącą częścią Omega Diagnostics Group PLC. CNS od 1994 r. specjalizuje się w dostarczaniu testów z zakresu chorób zakaźnych i autoimmunologicznych. Firma koncentruje się na produktach opartych na metodzie immunoenzymosorbcyjnej (ELISA), która gwarantuje pewność i wiarygodność wyników.

Firma CNS otrzymała certfikat uznanej i niezależnej jednostki akredytacyjnej Lloyd's Register Quality Assurance (LRQA).


Sprawdź cennik testów Food Detective
Chcesz dowiedzieć się więcej lub umówić na konsultację?

Skontaktuj się z nami (kliknij tutaj)