KOKTAJLE WITAMINOWE

Terapie witaminowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie i od niedawna w Polsce. To nowość, która przynosi znakomite efekty i ma coraz większe grono miłośników ze względu na wygodną formę podania oraz natychmiastowe działanie.

Koktajle witaminowe podawane są w formie kroplówki dożylnie. Główną zaletą tej metody jest fakt, że witaminy i minerały omijają układ trawienny wchłaniając się w 100% - dlatego niezbędne składniki trafiają natychmiast do miejsca, w którym wymagane jest ich działanie.

BOLUSY WITAMINOWE to skuteczna metoda we wspomaganiu wielu jednostek chorobowych mających na celu uzupełnić niedobory, oczyścić, wzmocnić oraz zregenerować organizm. Stosowane w nagłych i przewlekłych stanach oraz do szybkiej regeneracji organizmu, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, seniorów, osób młodych, aktywnych fizycznie i zawodowo, dbających o siebie w ramach profilaktyki zdrowia, a także chorych jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego w chorobach cywilizacyjnych i przewlekłych.

Kroplówki witaminowe są sposobem do walki z wieloma dolegliwościami. W dzisiejszym świecie gdzie trudno o racjonalne i regularne odżywianie a co za tym idzie dostarczanie organizmowi wraz z pożywieniem witamin i mikroelementów, doskonałym sposobem, by cieszyć się dobrym zdrowie jest podanie dożylnej kroplówki witaminowej.

Każdy wie, że ludzki organizm potrzebuje składników odżywczych i witamin, aby funkcjonować prawidłowo.

Witaminy i minerały to substancje niezbędne dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego oraz do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Warunkują one większość podstawowych funkcji życiowych. Witaminy i minerały możemy przyswajać na wiele sposobów: dostarczając z pożywieniem , suplementów lub bardziej efektywnie – w postaci dożylnego odżywiania. Kiedy przyjmujemy je w postaci tabletek lub w innej formie doustnej , duża dawka zostaje utracona w procesie trawienia. Przyswajamy ok. 20% tego, co jest zawarte w tabletkach , reszta jest po prostu tracona. W przypadku infuzji dożylnych wchłanianie wynosi 100%. Oznacza to dostarczenie organizmowi 100% wartościowych składników, pozwalających na osiągnięcie najszybszego i najbardziej skutecznego efektu terapii. Substancje podawane dożylnie wchłaniają się natychmiastowo, a co za tym idzie efekty ich działania są silniejsze i bardziej efektywne, niż w przypadku klasycznych suplementów diety.

Kroplówki witaminowe gwarantują uzupełnienie witamin, minerałów, mikro i makroelementów wielokrotnie szybciej niż drogą doustną. Dzięki bezpośredniemu dostępowi z krwiobiegu do składników kroplówki witaminowej każda komórka dostaje jedynie to czego potrzebuje w ilości jakiej jej brakuje.

Dla każdego coś dobrego

Pierwsze witaminowe kroplówki pojawiły się w USA ponad 50 lat temu, kiedy lekarz z Baltimore, John Myers, wynalazł „Koktajl Myersa” . Specyfik ten zawierał mieszankę witamin C i B, jak również wapń i magnez i łagodził różne dolegliwości, np. napięcie mięśniowe czy chroniczne zmęczenie.

Zabiegi witaminowe propagowane były początkowo wśród sportowców, którzy chcieli zwiększyć swoje osiągnięcia. Obecnie są one coraz bardziej powszechne wśród osób próbujących przezwyciężyć zmęczenie lub wspomóc leczenie chorób i dolegliwości takich jak:

Do dziś z kroplówek witaminowych korzysta wiele sław : Rihanna, Katy Perry ,Rita Ora, Madonna, Simon Cowell. W Japonii od dawna istnieją kawiarnie, w których zamiast kawy czy herbaty podaje się kroplówki z witaminami.

Jakie witaminy i minerały zawiera bolus witaminowy?

Witamina A , uczestniczy we wzroście i różnicowaniu komórek oraz w procesie fizjologicznym widzenia.

Witamina D3 ,reguluje metabolizm wapnia i fosforu w nerkach i kościach.

Witamina C , ma właściwości antyoksydacyjne, jest niezbędna w tworzeniu i ochronie substancji międzykomórkowej i kolagenu, biosyntezie katecholamin, syntezie karnityny i steroidów, metabolizmie kwasu foliowego i tyrozyny.

Witamina B1 (tiamina) , po połączeniu z ATP jest koenzymem działającym w metabolizmie węglowodanów.

Witamina B2 (ryboflawina) , działa jako koenzym w metabolizmie energetycznym komórki, systemach oddechowych tkanek i metabolizmie makroskładników odżywczych.

Witamina B6 (pirydoksyna) , działa jako koenzym w metabolizmie białek, węglowodanów i tłuszczów.

Witamina B-12 (hydroksy kobalamina) , ze źródeł egzogennych - potrzebna do syntezy białek jądrowych i mieliny, reprodukcji komórek, prawidłowego wzrostu i utrzymania prawidłowej erytropoezy.

Kwas foliowy , ze źródeł egzogennych - potrzebny do syntezy białek jądrowych i utrzymania prawidłowej erytropoezy.

Witamina B5 ( kwas pantotenowy) , prekursor koenzymu A, związanego z metabolizmem węglowodanów, glukoneogenezą, syntezą kwasów tłuszczowych, steroli, hormonów steroidowych i porfiryn.

Biotyna , w połączeniu z co najmniej czterema enzymami, uczestniczy w metabolizmie energetycznym, w tym glukoneogenezie.

Witamina PP , działa jako składnik koenzymów NAD i NADP w procesach utleniania i redukcji niezbędnych w metabolizmie makroskładników odżywczych i oddychaniu tkankowym.


Chcesz dowiedzieć się więcej lub umówić na konsultację?